LCHF qëndron për Carb ulët, yndyrë të lartë.

Paraqitje
LCHF qëndron për Carb ulët, yndyrë të lartë. Ose disa karbohidratet me një proporcion të lartë të yndyrë. Tinguj Carb shumë e komplikuar? Kjo është OK – ju mund të telefononi edhe atë metodë të kënaqshme. Dikush mund të thotë të hahet mbushur e tij të ushqimit të mirë dhe ende të humbasin peshë.

Aty ka qenë debat shumë në vjet fundit, por dietë ulët karbohidrate është miratuar tani nga Bordi Kombëtar për trajtimin e obezitetit ose diabetit tip 2. Më shumë studime dhe më shkencore tregojnë efekt më të mirë të Carb për peshën dhe kontrollin e sheqerit në gjak. Numri i mjekëve dhe profesorëve pozitive është duke u rritur në mënyrë të qëndrueshme.

Bëni këtë

Hani: peshk, mish, vezë, perime aboveground dhe yndyrna natyrore (të tilla si gjalpi).
Të shmangur çdo gjë: sheqer dhe niseshte ushqime (si bukë, makarona, oriz, patate).
Hani kur jeni të uritur derisa ju jeni të moderuar të plotë. Kjo është kaq e thjeshtë. Ju nuk keni nevojë për numërimin e kalorive apo të peshojnë ushqim. Dhe të harrojmë të gjitha produktet fabrikuara të lehta, shenjat arrows dhe si.

Ka arsye të mira shkencore të veprave të Carb. Kur ju shmangur sheqer dhe ushqime niseshte stabilizohet sheqerit tuaj në gjak dhe insulinës hormon fettlagrande pikave. Kjo do të rrisë djegien yndyrë tuaj dhe ju do të jetë i plotë.

Shënim për diabetikët

Karbohidratet pak hyperglycaemic në dietë ul nevojën normale mjekësore për diabetikët. Për pastaj të marrin dozën e insulinës njëjtë para për të dhënë sheqerit në gjak. Disa pilula diabeti mund të thotë një rrezik të ulët të sheqerit në gjak, Metformin është megjithatë ok. Jini të kujdesshëm kontrolle sheqerit në gjak në fillim të dietës LCHF. Rregulloje (ulja) doza ilaçe kur është e nevojshme, nëse është e mundur nga mjeku. Diabetikët shëndetshëm apo kost-/metforminbehandlade mos të janë rrezik sheqerit në gjak.

Ushqim
Hani mirë

Mishi: Çdo lloj. Viçi, derri, mish dreri, mish pule. Shirit yndyrë është i dobishëm si lëkurën e pulës. Zgjidhni mundësisht organik dhe bari së bashku, nëse mundeni.
Ushqim deti: Të gjitha llojet. Ndjehen të lirë peshk yndyror si salmoni, skumbri ose harengë. Shmangni breading.
Vezë: Në të gjitha format. Ziera, skuqur, omëletë. Gëzim organike.
Natyrore yndyrë, salcat yndyrore: Përdorni një krem ​​gjalpë dhe në gatim kështu që do të jetë më mirë dhe ju bërë më të plotë. Béarnaise, salcë Hollandaise, lexoni paketimit ose të bëjë vetë. Gjalpë kokosit, vaj ulliri dhe vaj canola edhe opsione të mira.
Perimet Sipërfaqja: Të gjitha llojet e lakër, për shembull, lulelakër, brokoli, lakër, lakër brukseli. Asparagus, kungull, patëllxhan, spinaq, ullinj, kërpudha, kastravec, marule, avokado, qepë, speca, domate dhe më shumë.
Bulmet: Gjithmonë zgjidhni opsionin fattest. Gjalpë e vërtetë dhe Bregott, krem ​​(40%), krem ​​kosi, djathi feta. Bold greke / turke kos. Të jenë të kujdesshëm me qumësht rregullt dhe fotografi, që përmbajnë shumë sheqer qumësht. Shmangni salcë, variacione me sheqer dhe të lehta.
Arra: Good si karamele TV (mundësisht në moderim).
Berry: Mirë në moderim, në qoftë se ju nuk jeni super strikt / të ndjeshme. Mirë me krem ​​whipped.
Shikoni në marrëveshje në tabelën e përmbajtjeve.
Jo më shumë se 5 gram i karbohidrateve për 100 gram e sendit ushqimit është këshilla një fillestar i thjeshtë së.

Shmangni çdo

Sheqeri: keq nga të gjithë. Pije e butë, karamele, lëng, sportive pije, çokollata, ëmbëlsira, buns, ëmbëlsira, akullore, drithëra mëngjes. Sheqer diabetik shmanget preferohet.
Niseshte:, Bukë makarona, oriz, patate, patate të skuqura, patatina, qull, muesli dhe kështu me radhë. ”Kokrra” janë vetëm më pak e keqe. Shumat e moderuar e perimeve rrënjë mund të jetë në rregull në qoftë se ju nuk jeni shumë të ngarkuar me karbohidratet.
Margarinë: Industriale imitim gjalpë me omega-6 unnaturally lartë përmbajtjes. Nuk kanë përfitime shëndetësore, shije e keqe. Statistikisht të lidhura me astma, alergji dhe sëmundjeve të tjera inflamatore.
Birra: Liquid bukë. Të plotë të sheqerit malt fat të keq.
Fruta: Shumë sheqer. Hani jashtëzakonisht si karamele natyrore.
Silleni veten në një parti

Ju vendosni kur ajo është një parti. Pesha humbje mund të ngadalësohet pak.

Alkooli: vera kimik (zakonisht verë e kuqe ose të bardhë e thatë), uiski, raki, vodka, pije pa sheqer.
Çokollatë e errët: Të paktën 70% kakao, mundësisht vetëm pak.
Pini çdo ditë

Uji: Salcë gazuara ose nëse keni nevojë për të.
Kafe: Mundësisht me krem ​​whipped, try it!
Tea: Black, jeshile, e bardhë …
Për shtypjen dhe fletëpalosjeve lira

Këtu është një dosje e re LCHF që mund të jenë të shtypura. Kjo është një përmbledhje e shkurtër për fillestar dhe ideale për të vënë në derë frigorifer. Ajo gjithashtu mund të jepen për shembull, tek miqtë e interesuara dhe anëtarët e familjes.

Broshurat janë ideale për të dorëzuar jashtë për pacientët, për shembull, nëse ju jeni një mjek apo infermiere, ose klientët nëse ju jeni një mjek diete apo trajner personal. Ata mund të ruaj një shumë kohë.

Dëshironi broshura në dorë, ju mund ta printoni ato vetë apo kanë shtypur broshura profesionalisht për të lira me një urdhër nga dyqan LCHF. Duke kërkuar për një numër shumë i madh – dhjetëra apo qindra – për të ndarë, ju mund të dërgoni një email tek foldrar@kostdoktorn.se~~V (SHËNIM paktën 20 pc). Na tregoni shkurtimisht sa ju duhet dhe pse, dhe adresën tuaj dhe unë do të dërgojë ato tek ju për të lira. Ju gjithashtu mund të merrni një të lartë nga unë në lidhje me leksionet e mia.

Dëshironi fletëpalosje të ngjashme në Norvegjisht? Email të njëjtin informacion për botuesin tim norvegjez: post@lillemaane.no~~HEAD=dobj

LCHF për fillestar (folder sipër)
LCHF në tre minuta – Options broshurë, 2 faqe.
Broshura opsione që mund të urdhërohet të shtypura nga botuesit optimale.
Malfunctions ajo do të hapë dokumentet? Pastaj të përpiqet të klikoni mbi të drejtën e dokumentit dhe zgjidhni ”Save Target As”. Hapur më vonë nga ku ju shpëtuam atë në kompjuterin tuaj.

Udhëzime përkthyera diete

Bulgarian (fjala) (pdf)
Danez
Anglisht
Estonez
Frëngjisht
Hebraik
Kroat
Norvegjez
Portugalisht
Rumun
Rusisht
Spanish (version të ndryshme)
Çek
Gjermanisht
Keni përkthyer në çdo gjuhë ose në një tjetër, ju keni një përmirësim të fortë të një përkthim më të hershme? Email mua.

Carb në 12 minuta

Dokumentar TV shkurtër ku të shkoni nëpër sfond dhe është ushqim LCHF:

Teoria që qëndron pas LCHF
Çfarë jeni duke projektuar për të ngrënë?

Njerëzit kanë evoluar gjatë miliona vjet si gjahtar-mbledhësve, por sasive të mëdha të karbohidrateve. Pastaj ne ate ushqimin që ishte gati për ne në natyrë:, gjueti peshkimi dhe çdo gjë ushqimor në natyrë. Por niseshte pastër në formën e, bukës makarona oriz, dhe patate, ne kanë ngrënë vetëm në 5 – 10 000 vjeç, pasi ne bë fermerët. Vetëm një rregullim të vogël të gjeneve tona mund të bëhet në kohën e tillë.

Me industrializimin, për 100-200 vjet më parë, erdhi fabrikat që prodhonin sasi të mëdha të sheqerit dhe miellit të bardhë të pastër. Extra shkrihet shpejtë karbohidratet të pastër. Ne nuk kemi pasur kohë për të përshtatur për të.

Në vitet 1980, goditi frika e yndyrë natyrore përmes. Produkte të lehta u shfaq seriozisht. Nëse ju hani më pak yndyrë ju duhet të hani karbohidratet më shumë për të matet. Pastaj mori trashje keq të historisë dhe epidemisë diabetit shpejtësinë. Ajo ka goditur Shtetet e Bashkuara, horror FAT atdheun e vështirë. Por edhe në Suedi, pjesa e njerëzve të dhjamosur është dyfishuar që nga viti 1989. Sot ne e dimë se frika e ushqimit me përmbajtje të vërtetë normale yndyrë ishte një gabim.

Problemi me sheqer dhe niseshte

Karbohidratet, të shpejtë si dhe i ngadalshëm, prishet tërë imazhin e në sheqerna të thjeshta. Sheqeri është i zhytur në gjak dhe ngre sheqerit në gjak, i cili rrit prodhimin e hormonit insulinë. Kjo është hormon më i trupit fettlagrande.

Insulina prodhohet në pankreas (foto djathtas). Shuma më e madhe e hormoneve ndalon djegur dhjamin dhe ruajtjen e ushqyesve të tepërta në qelizat yndyrë. Ajo mund të për një kohë (një orë) rezultojnë në një deficit të ushqyesve në gjak, i cili krijon ndjenjën e urisë, dhe kështu-quajtur ”Dhëmb Sweet”, atëherë ju zakonisht hani më shumë. Pastaj procesi fillon përsëri, një cikël vicioz të fituar peshë.

Futje të ulët të karbohidrateve në dietë jep kundërta të ulëta dhe më të qëndrueshme nivelin e sheqerit në gjak dhe kështu vlerat më të ulëta të insulinës. Ajo rrit lirimin e yndyrë nga ind yndyrë dhe rrit djegien yndyrë. Kështu zakonisht rënie yndyrë trupit gradualisht, veçanërisht rreth barkun e njerëzve yndyrë bark.

Pesha humbje pa uri

LCHF lehtë për trupin tuaj për të jetuar në dyqane yndyrë, që nga lirimin e atyre që nuk pengohet nga nivele të larta të insulinës në gjak. Nuk mund të jetë një arsye që futje yndyrë ngop mirë se gjatë konsum karbohidrate. Marrja e kalorive kanë tendencë për të ulur në mënyrë spontane në studime, ku subjektet janë të lejuara për të ngrënë mbushur e tyre në dietë karbohidrate të ulët në vend të ushqimeve më shumë niseshte.

Nuk ka numëruar ose peshojnë është e nevojshme në këtë mënyrë. Ju mund të harrojmë për kalori dhe besim urinë tuaj dhe ngopje. Shumica e njerëzve nuk kanë nevojë për të numëruar ose u peshojnë ushqimin e tyre më shumë se ata kanë nevojë për të numëruar breaths tyre. Nëse ju nuk besoni mua, provoni disa javë dhe shikoni për veten tuaj.

Shëndetësore si bonus

Asnjë kafshë në të egra nevojë për ndihmën e ekspertëve të ushqyerit apo tavolina kalori për të hahet. Nëse ata vetëm hanë ushqim ata janë të dizajnuara për t’i mbajtur ata të hollë dhe për të shmangur prishjen e dhëmbëve, diabeti dhe sëmundje të zemrës. Pse duhet njeriu të jetë një përjashtim? Pse ju duhet të jetë përjashtim?

Në studimet për të përmirësuar jo vetëm peshën e, por edhe presionin e gjakut, sheqerin në gjak dhe kolesterolin e dietat e ulët karbohidrate. Një stomak qetë dhe dëshirat e sheqerit në rënie janë edhe përvojat e përbashkëta.

Çrregullimet e rregullimit

Në qoftë se ju papritmas të ndaluar të hahet sheqer dhe niseshte, ju mund të merrni simptomat e konvertimit javën e parë. Dikush mund të krahasoj atë për ”sheqerit” detox. Për shumicën, ajo është mjaft e butë dhe me kohëzgjatje të shkurtër. Përndryshe nuk është një mënyrë e mirë për të zvogëluar simptomet.

Plain gjatë ditëve të para:

Dhimbje koke
Lodhje
Marramendje
Palpitations lehtë
Nervozizëm
Ajo së shpejti do të kalojë veten jashtë si trupi juaj përshtatet dhe të rritet yndyrë tuaj djegur. Simptomat mund të shmanget pjesërisht nga lëngu shtesë dhe kripë në javën e parë. Një mënyrë e mirë mund të jetë një (sheqer) kubike aksioneve në një gotë me ujë të ngrohtë dhe pastaj, për shembull, çdo katër orë. Nga ana tjetër, për të pirë disa gota shtesë e ujë në ditë dhe më i këndshëm pak në ushqim.

Arsyeja është ndoshta që ushqime niseshte mund të lidhet lëngun në trup dhe të ju bëjë më të fryrë. Kur ju të ndaluar me ushqim ju humbni lëngjeve të tepërta nëpër veshkat. Kjo boshatisje ndonjëherë fluide dhe kripë javën e parë para trupit u mësuar për të, e cila mund të shkaktojë dhimbje koke, marramendje dhe më shumë.

Disa preferojnë të pakësojë karbohidratet ngadalë me kalimin e një jave për çrregullime konvertimit minimale. Por për shumicën, kjo është si të mirë për të përzënë të drejtën e vështirë. Lëngu diçka ekstra humbur kilogramë mbi peshore ditën e parë është e madhe për motivimin.

Disa karbohidratet

Carbs më pak ju të hani më të theksuar efektin e peshës të tillë dhe sheqerit në gjak. Unë ju rekomandojmë që të ndiqni këshillat diete si ngushtë si ju mendoni se ju mund të gëzojnë. Kur ju jeni të kënaqur me peshën tuaj dhe shëndetit, ju mund gradualisht të përpiqen për të ngrënë më liberale.

Kursi themelor në 45 minuta

Ky leksion nga mua përmbledhin historinë dhe shkencën prapa matrevolution sot – dhe Carb. Watch video në YouTube.

Më shumë

Më shumë rreth historisë së terrorit yndyrë (mendim i dëshiruar ambitioner!!), Fatkeqësi e mëvonshme dhe zgjim e sotme mund të lexohet në librin e revolucionit ushqimit (Fakte Bonnier 2011). Ajo është tani në dispozicion në kapak të hollë për $ 41: -.

Lexoni kapitullin e parë për të lira.

Shih gjithashtu:

Pyetje të Bëra Shpesh (FAQ Ushqimi Doctor)
Skrytartråden mëdha – Motivimi për ju!
Vështirë për të humbur peshë?
Diabeti – hani normale të sheqerit tuaj në gjak
Kursi i shpejtë në kolesterolit
Shkenca dhe Shëndeti
Lidhje me faqet e internetit të tjera – duke vënë në dukje veçanërisht Karbohidratet iFokus, një forum shumë aktive diskutim. Ata mund të ju ndihmojë nëse ju keni më shumë pyetje.
Libra rreth ushqimit dhe të shëndetit

Këshilla dhe Recipes
Propozimi Mëngjesi

Vezë dhe proshutë
Kos yndyrë (mundësisht 10%) me fara liri, fara luledielli
Omëletë
Mbetjet e darkë djeshme
Kafe me krem
A mund të vezës skumbri dhe të ziera
Vezë të ziera me majonezë apo gjalpë
Avokado, salmoni marinuar dhe crème fraiche
Sanduiç me bukë Oopsie
Një copë bukë e hollë Finn Crisp me shumë toppings
Copë e djathit me gjalpë në
Vezë të ziera me gjalpë, pure chives copëtuar, kripë dhe piper
Një copë djathë Brie dhe pak e proshutë ose sallam
LCHF më pak strikte: sanduiç kundërt dietës
Dreka dhe darka

Mish, peshk ose pulë enët me perime dhe salcë me vaj. Ka shumë alternativa për patate, e cila blomkålsmos.
Stews, supave ose casseroles e ushqimeve të lejuara.
Ju mund të gatuaj receta më të madh në qoftë se ju shmangur Cookbooks karbohidrate të pasura me përbërësit. Një duhet shpesh të rritet përmbajtje yndyrë duke shtuar gjalpë ose krem. Ose të marrë një Carb-cookbook.
Pini ujë me ushqim ose një gotë verë në qoftë se ajo është e festive.
Snacks / në qoftë se ju ndiheni si

Kur ju hani dietë të ulët karbohidrate me më shumë yndyrë dhe proteina ju mban ndjenjë të plotë për herë të gjata. Mos u habitni nëse ju nuk keni nevojë për një rostiçeri. Shumë të bëjë mirë në dy ose tre vakte në ditë. Tip qoftë se ju merrni uritur në mes:

Djathë ose proshutë mbështjellë me ndonjë perime (vështira djema përhapet në gjalpë)
Ullinj
Arra
Një copë e djathit
Një vezë gatuar nga frigorifer
Një skumbri konservuar në salcë domatesh
Ullinjtë ose arra mund të zëvendësojë patate të skuqura para TV Nëse ju gjithmonë merrni uritur në mes të ngrënies, ndoshta ju hani shumë pak yndyrë. Mos kini frikë nga yndyrë. Hani më shumë yndyrë derisa ju jeni të kënaqur.

Hahet nga / larg ftuar

Hahet në një restorant është zakonisht mirë. Ju mund të pyesni ata për të zëvendësuar me një sallatë patate. Kërkoni për gjalpë ekstra në enët e mishit që ju do të maten.
E ushqimit të shpejtë është qebap mirë (të shmangur çdo bukë). Zinxhirët Hamburger Hamburger zakonisht më pak e keqe – të shmangur pije e butë dhe natyrisht, skuqura në frëngjisht, pi ujë. Max ka Burger ulët Carb pa bukë, shërbeu në gjethe marule. Pizza Plotësimi shpesh të mira për të ngrënë, të forta që ju duhet të jetë më i vogël i bazës pica / edges ju hani.
Jeni te sigurte qe ushqimi në baza ditore, ajo është më pak e një problemi për të bërë disa përjashtime, kur ju jeni të ftuar jashtë. Nuk jam i sigurt se çfarë do të ftohen, ju hani ju gjysma e matur si në shtëpi para.
Përfundoi vogël babybel-djathë ose një qese me arra janë të njohura si ”racionet emergjente”.
Lista pazar për fillestar

Shtypura dhe të marrë në dyqan:

Gjalpë
Fshikullim krem ​​40%
Creme Fraiche 34%
Vezë
Proshutë
Mishit (mish i grirë, mishi, copa tenxhere, bërxolla, fileto, etj)
Peshku (mundësisht vaj varieteteve të tilla si salmon dhe skumbri)
Djathë (asgjë të vërtetë yndyrë)
Kos turkish 10%
Lakra (lakër, lulelakër, lakër brukseli, etj)
Tjera mbi tokë perime
Perime të ngrira (brokoli, wokgrönsaker etj)
Avokado
Ullinj
Vaj ulliri
Arra
Qilar qartë

Për të maksimizuar shanset tuaj për sukses? Sidomos ju që keni një dëshirat vështira ëmbël / varësisë sheqerit shërben për të pastruar dhe hidhni (apo të japë larg) sheqer dhe ushqime niseshte, produktet dietë, dhe si:

Karamele
Patatina
Pije e butë dhe lëngje
Margarinë
Sheqer në të gjitha format
Miell gruri
Makarona
Oriz
Patate
Çdo gjë që ajo thotë ”dritë” në
Ready-ushqimi
Akullore
Biskota
Pse nuk e bëjmë atë tani?

Gjarpër në parajsë

Të jetë shumë skeptik produkte të veçanta ”të ulët Carb”, të tilla si makarona apo çokollatë. Për fat të keq, e keqe dhe ka shkatërruar humbjen e shumë njerëzve peshe. Ata janë zakonisht të plotë të karbohidrateve, kur e sheh me marketingun e tyre krijuese.

»Lågkolhydratpasta« përfshijnë karbohidratet gati pastër shumë mirë absorbohet nga trupi, edhe pse ngadalë.

Scam Dreamfields makarona: test
Çokollatë të ulët Carb është zakonisht plot me sheqer, të cilat tregtarët nuk llogariten si karbohidratet. Rreth gjysma e tyre mund të merren deri dhe për të rritur e sheqerit në gjak. Pjesa përfundojnë në zorrën e trashë dhe të sigurojë vanitet lehtë dhe diarre. Përveç kësaj, duke ruajtur kursin Gotta kanë diçka të ëmbël.

Duan të jenë të shëndetshëm dhe të pakta kështu që hani ushqim të vërtetë në vend.

Recetë
Thjeshtë me vezë

Shtoni ujë të ftohtë dhe vlim për 4 minuta për minuta të ziera butë ose 8 për hard-ziera. Ngrënë mirë me një porcion të majonezë ose Bregott ndaj.
Fry për një çift të lugë gjalpë, në njërën apo të dyja anët. Sezonin me kripë dhe piper të bardhë.
Shkrihet një çelës të gjalpë në tigan dhe shtoni 2 vezë dhe 2-3 lugë krem ​​për shërbejnë. Sezonin me kripë dhe piper. Llokoçis në rrëmujë gjatë gjithë kohës derisa ajo forcoi sa më shumë që ju dëshironi. Ju mund të prerë një lugë disa chives dhe zbukuroni me djathë integruar. Shërbyer me proshutë skuqur.
Bëni një qëlloj omëletë vezë në 3 dhe 3 lugë krem, kripë dhe erëza (piper i zi ose të bardhë, ose të tjera). Shkrihet gjalpë në tigan dhe pour qëlloj në, nuk do të jetë shumë i lartë ngrohje. Kur omëletë ka vendosur në krye, ju mund ta plotësoni atë me diçka të mirë. Për shembull, një ose më shumë lloje të djathë, proshutë skuqur, mushrooms skuqur, salcice mira (lexuar tabelën e përmbajtjes), ose të lëna nga darkë djeshme. Omëletë dele në gjysmë dhe për të shërbyer këtë me një sallatë të freskët.

Në vend të bukës

Keni të vështirë të jetojë pa bukë? Oopsies është një opsion i mirë. Ajo do të jetë një tekakeliknande »bukë« pa karbohidrateve, të cilat mund të hahen në shumë mënyra.

Oopsies
Recetë e bën 6-8 copë në varësi se si e madhe ju bëni ato.

3 vezë
100 g djathë krem
një majë e kripë
½ tbsp fiberhusk (optional)
½ lugë pluhur pjekje (optional)

Share vezë në mënyrë që ju të merrni në një tas të verdhat dhe të bardhët në një tjetër. Beat bardhë deri ashpër me kripë. Ju mund të kthehet në tas me kokë poshtë pa loosening. Lëvizje të yolks dhe pastaj djathë deri fiberhusk qetë dhe shtesë dhe pluhur pjekje në qoftë se ju dëshironi, kjo e bën më të oopsien buka-si. Pastaj kthehet të bardhët në kujdesin äggulesmeten për ruajtjen e ajrit në bardhët. Klikoni madhe 6 ose 8 oopsies të vogla në një fletë pjekje dhe piqem në mes të furrës në 150 gradë për rreth 25 minuta deri sa ata janë të artë.
Ata mund të hahet si një sanduiç ose të përdoren si një qen të nxehtë ose buns hamburger. Ndryshojnë ata të lumtur për të spërkasë pak fara një shumëllojshmëri para pjekje, të tilla si lulekuqe, susam, dhe fara luledielli.
Ju gjithashtu mund të bëjë një Oopsie madhe që ju pastaj të përdorin si bazë tortë roll. Vetëm të shtoni një shtresë të mirë të krem ​​dhe bärsort fakultative.
Më pak strikte: disa bukë
Nuk mund të bëjë pa bukë e vërtetë? Merrni një Crisp Finn, bukë banesë, ose WASA Fiber Plus, me gjalpë dhe toppings. Më shumë gjalpë / margarinë, bukë pak (karbohidratet), ju do të duhet të matet: Reverse dietës sanduiç / LCHF sanduiçe

Në vend të patates

Blomkålsmos: ndajnë lulelakër në florets vogla dhe vlim tyre të butë në ujë i kripur cilën ju derdh. Pastaj shtoni krem ​​dhe gjalpë në shije dhe cilësi e dëshiruar dhe Mashi me një blender ose shtyp.
Sallatë bërë nga perime aboveground, mundësisht me lloje të ndryshme të djathë in versione Test ndryshme!
Brokoli të ziera, lulelakër dhe lakër Bruksel.
Djathë i mbuluar perime: Shembull mulliri kungull, patëllxhan, kopër dhe perime të tjera që ju pëlqen në, kripë dhe piper gjalpë. Vendi në pjatë ovenproof dhe do ta spërkasë djathë integruar mbi Browning në 225 gradë derisa djathi është i shkrirë dhe të artë.
Perime creamed, të tilla si lakër ose spinaq.
Blomkålsris, lulelakër integruar vendoset në ujë të vluar i kripur për një minutë është një alternativë e mirë për oriz.
Avokado
Ulet mira, të tilla si vezë dhe përzierje karkaleca. Valoj e vështirë dhe pres një çift të vezëve, zhvishem një ose dy grushte e karkaleca, imët pres qepë një të vogël të kuqe. Përzierje në pjesë të barabarta krem ​​kosi dhe majonezë dhe kanë vezë, karkaleca, qepë, copëtuar kopër dhe një porcion të havjar.
Mbi të gjitha opsionet kostume të mira si pajisje për mish, peshk dhe mish pule në vend të patate, makarona, oriz, etj Bulgur

Snacks dhe ëmbëlsirë

Arra të përziera
Salcice me mish dhe yndyrë të lartë, të prerë në copa të vogla, të prerë një ostkub barabartë dhe të mblidhen me toothpicks.
Perimet me dip, p.sh. gishtat e kastravec, bell piper, lulelakër copa.
Rrotullon djathë vilë: roll në një krem ​​djathi porcion të zgjedhjes suaj, p.sh. një fetë e sallam, prosciutto apo kastravec feta gjati.
Oliver, marinoj veten të lumtur. Hidh në një vaj ulliri të mirë dhe pres dhe përzierje në rigon, borzilok dhe një karafil të hudhër. Mund gjithashtu i shkëlqyer për të përdorur erëza të thata.
Patate të skuqura LCHF: hekura djathë lloj djathi (djathë ose të tjera të vështirë që ju pëlqen) dhe shtoni në kodrinat e vogla në një fletë pjekje, vendin në furrë në 225 gradë, le të shkrihet dhe të marrë një ngjyrë të bukur, atëherë hiqni ato dhe do të shërbejë si patate të skuqura. Mundësisht me një rënie e horizontit të mirë për të. A mos i lënë ato në furrë pa shikuar në to gjatë gjithë kohës si ata digjen lehtë.

Annonser